Jak odebrać niemowlę ze szpitala

Jeśli jesteś w szpitalu i chcesz zabrać swoje nowe dziecko do domu, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, jak bezpiecznie podnieść niemowlę. Wyciąganie rączek lub nóżek spod dziecka spowoduje niepotrzebne obciążenie ramion, nadgarstków i dolnej części pleców. Zamiast tego podnieś noworodka na pupie i zegnij kolana, aby go podnieść. Dzięki temu ich główka nie będzie zwisać.

Najlepszym sposobem na podniesienie noworodka jest ubranie go odpowiednio do pogody. Pamiętaj, że noworodki nie mogą utrzymać ciężaru swojej głowy i mają słabo rozwinięte mięśnie szyi. Aby temu zapobiec, delikatnie przytrzymaj ich główkę i upewnij się, że nie wpadną na nic stałego. Podczas podnoszenia noworodka może pojawić się senność i niepewność. W takim przypadku pracownik szpitala może zająć się dzieckiem, gdy ty będziesz odpoczywać.

Najlepiej wybrać strój, który jest na tyle prosty, że pomieści dziecko, ale niezbyt skomplikowany. Noworodki nie powinny być pozostawiane same sobie ani upychane w foteliku samochodowym, więc postaraj się, aby przejście było jak najprostsze. Personel szpitala może odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące opieki nad noworodkiem. Innym ważnym przedmiotem do spakowania jest fotelik dla dziecka. Wszystkie stany wymagają od rodziców zakupu fotelika przed wyjściem ze szpitala. Fotelik jest najlepszym sposobem na ochronę dziecka w samochodzie.

Oprócz łóżeczka dla dziecka, rodzice mogą przynieść do szpitala swoje starsze rodzeństwo lub zwierzęta domowe. Możesz nawet być w stanie zorganizować dla innych członków rodziny, aby odwiedzić dziecko, podczas gdy on lub ona jest w NICU. Aby pomóc im się przystosować, możesz spróbować znaleźć innych rodziców z NICU w Internecie lub poprosić o grupę wsparcia. Możesz również odwiedzić dziecko w szpitalu, jeśli matka nie może tam pojechać. Możesz przeczytać aktualne informacje o postępach dziecka i przynieść jedzenie.

Nowi rodzice powinni dbać o higienę dziecka. Oprócz mycia rąk, powinni unikać dotykania swoich dzieci, gdy są one jeszcze zakaźne. Ponadto, dostawcy usług zdrowotnych oczekują, że nowi rodzice będą dzwonić i odwiedzać, jeśli coś jest nie tak. Jeśli jest poważny problem, najlepszą rzeczą do zrobienia jest wizyta w szpitalnym oddziale ratunkowym. Jaki jest więc najlepszy sposób na odebranie niemowlęcia ze szpitala?

Odbierając niemowlę ze szpitala, upewnij się, że przynosisz bransoletkę identyfikacyjną dla noworodka. Szpital da wam obojgu identyfikator dla niemowląt i bransoletkę identyfikacyjną na rękę. Ważne jest, aby sprawdzić bransoletkę identyfikacyjną dziecka za każdym razem, gdy jest ono przenoszone z pokoju. Jeśli Twoje dziecko ma komplikacje, może zostać przeniesione na oddział intensywnej terapii noworodka (NICU). Rodzice mogą odwiedzać dziecko w każdej chwili w tym czasie.

Od momentu znalezienia się w domu, Twoje nowe dziecko powinno leżeć na plecach tak często, jak to możliwe. Możesz również spróbować rooming-in, co oznacza przyniesienie noworodka ze sobą. Badania wykazują, że rodzice, którzy mają pokój z noworodkiem, zgłaszają mniej płaczu, mniejszą utratę wagi i lepsze uczucia wobec dziecka. Aby to zrobić, umieść dziecko w łóżeczku obok Twojego łóżka lub w osobnym pokoju, jeśli to konieczne. Inny dorosły opiekun może trzymać dziecko, kiedy Ty śpisz.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane