Jak umówić się na wizytę dla dziecka

Jeśli jesteś zaniepokojona, że Twoje dziecko chrapie, powinnaś umówić się na wizytę u pediatry. Drogi oddechowe Twojego dziecka mogą być zablokowane i mogą wymagać zbadania pod kątem problemów strukturalnych. W takim przypadku należy od razu rozpocząć leczenie. Jeśli Twoje dziecko chrapie regularnie, pediatra może zalecić specjalistyczne leczenie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak umówić się na wizytę dla swojego dziecka.

Choć chrapanie Twojego dziecka jest normalne w ciągu pierwszych kilku miesięcy, może nie być trwałe. W rzeczywistości, jest to powszechne dla dzieci, aby chrapać raz na jakiś czas, a większość dzieci outgrow go do ich drugich urodzin. Jeśli jednak chrapanie dziecka nie ustępuje po kilku miesiącach, należy zwrócić się o pomoc do lekarza. Twoje dziecko może mieć bezdech senny lub stan zwany laryngomalacją, który powoduje, że oddycha ono w hałaśliwych wzorcach. Twoje dziecko może być niespokojne lub nieuważne, gdy chrapie.

Podstawową przyczyną chrapania Twojego dziecka może być coś tak prostego jak zatkany nos. Jednak, jeśli chrapanie nadal występuje przez kilka miesięcy, należy skonsultować się z pediatrą. Pediatrzy mogą sprawdzić podstawowe problemy zdrowotne i zaproponować leczenie. Twoje dziecko prawdopodobnie będzie spało lepiej, jeśli będzie mogło łatwiej oddychać. Im szybciej zaczniesz zajmować się tą kwestią, tym szybciej Twoje dziecko przestanie chrapać.

Duszny nos jest częstą przyczyną chrapania u niemowląt. Twoje dziecko może być podatne na alergie lub astmę, i może chrapać z powodu przeszkody w ich drogach oddechowych. Twój pediatra może zalecić ponad-the-counter leki, krople do nosa dla niemowląt, lub nawilżacze dla ich pokoju. Te środki powinny być w stanie pomóc lepiej i rzadziej spać.

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko chrapie, Twój pediatra wykona badanie snu, aby ustalić, czy przyczyną są powiększone migdałki. Chirurgiczne usunięcie migdałków jest jedną z opcji leczenia dziecka cierpiącego na obturacyjny bezdech senny. Jednak podstawowym problemem może być poważniejsza kwestia. Jeśli tak jest, utrata wagi jest kolejną opcją leczenia.

Kilka innych przyczyn może spowodować, że Twoje niemowlę chrapie. Początkowo możesz myśleć, że to alergia, ale może to być przeziębienie lub migdałki. Jednak spuchnięte migdałki i migdałki to inne przyczyny. Chrapanie jest objawem poważnego problemu i będziesz musiał znaleźć jego rozwiązanie. Można jednak spróbować zająć się podstawową przyczyną problemu z ponad-the-counter remedy.

Niektóre wspólne przyczyny chrapania obejmują przeziębienia i alergie. Chrapanie może wystąpić w wyniku skurczu podszewki gardła i spuchnięte migdałki i migdałki. Warunki te powodują otwarcie dróg oddechowych i ułatwienie oddychania, co utrudnia dziecku sen. Pomóc mogą również spraye do nosa i ciepłe kąpiele. Przed podaniem tych środków należy rozważyć konsultację z pediatrą, ponieważ te dostępne bez recepty mogą zawierać zanieczyszczenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane