Kiedy można oddać pieluszki dla dziecka?

Pytanie: „Kiedy można oddać pieluchy dla dziecka?” jest nurtujące dla wszystkich rodziców. Ale jeśli zrobiłeś swój sprawiedliwy udział w zmianie pieluch, możesz być zaskoczony, wiedząc, że wiele osób nawet nie wie, od czego zacząć. Wspaniała wiadomość jest taka, że oddanie nieużywanych pieluch jest całkowicie możliwe. Oto kilka pomysłów:

Po pierwsze, rozważ swój budżet. Zazwyczaj pieluchy dla dzieci nie mają daty ważności. Możesz ponownie użyć nieużywanych pieluch, ale stracą one swoją skuteczność. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić skuteczność starszych pieluch i wymienić je na nowe, gdy zaczną bardziej przeciekać. Ponadto, będziesz w stanie uzyskać najwięcej ze swoich pieluch, jeśli kupisz dodatkowe.

Po drugie, weź pod uwagę środowisko. Podczas gdy noworodek nie potrzebuje zmian pieluchy podczas snu, dobrze jest użyć pieluchy z tkaniny. Możesz łatwo umyć ręce po zmianie pieluszki dziecka lub użyć wodoodpornej wkładki do pieluszki. Wreszcie, upewnij się, że twoje dziecko jest w higienicznym środowisku. Higieniczne środowisko sprawi, że pieluszki dziecka będą mniej pachniały. Po trzecie, użyj czystego ręcznika lub szmatki ochronnej, aby chronić pościel.

Jeśli pieluszka Twojego dziecka jest zbyt ciasna wokół talii lub jest zbyt luźna wokół nóżek, to czas na zmianę rozmiaru. Gumka wokół otworów na nóżki zacznie się psuć, powodując częstsze przeciekanie pieluszki i w efekcie wybuch pieluchy. Wyrzuć więc stare żółte pieluchy i daj dziecku świeże opakowanie. W ten sposób pozostanie suchy i zapobiegnie pieluszkowym wysypkom.

Inna świetna opcja oddawania pieluszek to przekazanie ich do lokalnej organizacji non-profit. Wielu pracodawców ma dopasowane programy prezentowe, które dopasują charytatywne darowizny dokonane przez pracowników i emerytów. Pieluchy nie są tanie; miesięczny zapas pieluch może kosztować do 70 dolarów, co sprawia, że prawie niemożliwe jest kupienie ich bez gotówki. Na szczęście nadal można przekazać zużyte pieluchy na cele charytatywne – Bank Żywności posiada listę zatwierdzonych miejsc dystrybucji partnerskiej. Lista została ostatnio zaktualizowana 16 lutego 2022.

Kiedy jest OK, aby oddać pieluchy dla dzieci? To zależy od rodzaju i wielkości dziecka, które masz. Dziecko z wysypką jest skłonne do ocierania się o swoją skórę. Chusteczki dla niemowląt, zwłaszcza te zawierające substancje zapachowe, również mogą powodować podrażnienia. Dziecko z wysypką lub podrażnieniem może potrzebować zmiany ubrania, aby złagodzić problem skórny. Oprócz pieluszek, trzeba będzie kupić nieprzemakalne spodnie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane