Jak rozpoznać udar cieplny u niemowlęcia

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z babyguard.pl

Jeśli podejrzewasz u swojego dziecka udar cieplny, sprawdź jego puls i sprawdź, czy nie ma oznak zawrotów głowy i suchej, czerwonej skóry. Wymioty również mogą być oznaką udaru cieplnego. Należy natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli u dziecka wystąpi którykolwiek z tych objawów. Jeśli to możliwe, schłódź dziecko lodem lub wodą z węża ogrodowego. Jeśli dziecko doświadcza jakichkolwiek zmian w świadomości, natychmiast szukaj pomocy medycznej.

Objawy udaru cieplnego obejmują szybki wzrost temperatury ciała i obfite pocenie się. Niemowlęta z udarem cieplnym powinny zostać przeniesione do pomieszczenia z klimatyzacją. Ponadto rodzice powinni obmyć dziecko gąbką z chłodnej wody. Organizm nie może przetwarzać płynów ani trawić pokarmu, jeśli jest zbyt gorący. Leki przeciwgorączkowe nie obniżą temperatury ciała dziecka wystarczająco szybko i mogą spowodować wewnętrzne uszkodzenia. Jeśli dziecko doświadcza któregokolwiek z tych objawów, należy skontaktować się z pediatrą lub lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej w celu uzyskania dalszych porad.

Kiedy dzieci są bardzo gorące, mogą również cierpieć z powodu wyczerpania cieplnego. Istotne jest, aby rozpoznać oznaki i objawy udaru cieplnego, dzięki czemu można uzyskać dziecko do szpitala tak szybko, jak to możliwe. Aby schłodzić dziecko, należy zmoczyć jego skórę i w razie potrzeby zdjąć warstwy odzieży. Należy również zastosować chłodne okłady lub wentylatory na skórę. Wreszcie, należy nawodnić dziecko, utrzymując je w chłodzie podczas aktywności fizycznej.

Chociaż trudno jest wyróżnić udar cieplny u niemowlęcia, ważne jest, aby go rozpoznać. Objawy udaru cieplnego obejmują przegrzanie, drażliwość i odwodnienie. Twoje dziecko może również stać się bardziej suche niż zwykle i może nie prosić o wodę. Jeśli podejrzewasz u swojego dziecka udar cieplny, natychmiast zadzwoń do pediatry i natychmiast poszukaj pomocy medycznej. Zestresowane upałem dziecko może być niezwykle niebezpieczne, a nawet śmiertelne.

Jeśli Twoje dziecko nie ma potu, jest to główny znak ostrzegawczy wyczerpania cieplnego. Często dziecko może nawet nie wiedzieć, że są przegrzane, ponieważ nie pokazują tego. Kilka innych objawów wyczerpania cieplnego obejmuje szybkie oddychanie i senność. Jeśli Twoje dziecko śpi w ciepłym pokoju, może się przegrzać i jest to objaw udaru cieplnego. Klimatyzacja nie jest prawdopodobne w pokoju dziecka.

W pierwszych kilku godzinach po przegrzaniu, dziecko powinno pić dwie filiżanki płynów. Celem powinno być sześć uncji wody co 15 minut. Ciemny mocz wskazuje na łagodne odwodnienie, podczas gdy jasnożółty mocz jest bardziej wskazujący na wystarczające spożycie płynów. Ponadto, skurcze cieplne są częstym objawem odwodnienia. Zazwyczaj ten rodzaj skurczu jest bolesny i sygnalizuje, że dziecko potrzebuje więcej płynów.

Dziecko powinno zawsze nosić odpowiednią odzież, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka. Koszulki i spodnie powinny być w jasnych kolorach i wykonane z tkaniny odprowadzającej wilgoć, aby umożliwić odparowanie potu z ciała. Dziecko powinno być również chronione przed upałem poprzez unikanie bezpośredniego światła słonecznego. Unikaj przegrzania dziecka, ubierając je w lekkie, bawełniane ubrania. Jeśli to możliwe, ubieraj dziecko w kapelusz z szerokim rondem. W przypadku udaru cieplnego, dziecko powinno pozostać w domu lub pod zacienionym miejscem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane