Jak opiekować się głuchym dzieckiem

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z abcmama.pl

Jeśli Twoje dziecko jest głuche, musisz wiedzieć jak się nim opiekować. Po pierwsze, Twoje dziecko powinno nosić aparat słuchowy/aparat słuchowy. Te urządzenia pomogą Twojemu dziecku słyszeć dźwięki i zapewnią przypadkowe możliwości słuchania. Możesz nawet użyć tego urządzenia do uspokojenia dziecka. Przed założeniem dziecku aparatu słuchowego należy zawsze sprawdzić, czy jest on prawidłowo dopasowany. Następnie upewnij się, że uśmiechnie się i powie „tak”, gdy go założysz.

Chociaż jedno na 1000 dzieci rodzi się głuche w Wielkiej Brytanii, większość rodzi się w rodzinach słyszących. Dla większości rodzin jest to pierwsze spotkanie z głuchym dzieckiem. Kiedy rodzice po raz pierwszy dowiadują się, że ich dziecko jest głuche, często są pełni mieszanych emocji i zastanawiają się, dlaczego tak się dzieje. Ich pediatra pomoże im zrozumieć przyczyny ubytku słuchu ich dziecka. Rodzice muszą być świadomi, że utrata słuchu jest powszechna u niemowląt i może mieć wpływ na każdy rozwój.

Noworodek z głuchotą nie przejdzie badania przesiewowego noworodków. Jeśli tak się stanie, dziecko zostanie skierowane do audiologa. Audiologowie są wyspecjalizowanymi pracownikami medycznymi, którzy leczą ubytki słuchu u dzieci i dorosłych. Inni specjaliści w tej dziedzinie to otolaryngolodzy (ENTs), którzy specjalizują się w zdrowiu ucha. Głuche dziecko będzie potrzebowało bardziej intensywnej opieki niż dziecko z wadą słuchu.

Inne problemy medyczne, które mogą powodować utratę słuchu to opryszczka, infekcje wywołane przez wirus herpes simplex, i odra. Te infekcje mogą wpływać na wiele części ciała i mogą powodować wysypkę, gorączkę i zmęczenie. Innym schorzeniem dotykającym dzieci jest odra, która łatwo się rozprzestrzenia. Choroby te mogą również prowadzić do rozwoju głuchego dziecka. Jeśli zauważysz u swojego dziecka któryś z tych objawów, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Twój lekarz może pomóc Ci znaleźć audiologa dziecięcego w Twojej okolicy. Możesz także zwrócić się o pomoc do personelu swojego szpitala. Oprócz lekarza, audiologów dziecięcych może pomóc w zaplanowaniu wizyty. Możesz również poszukać katalogu audiologów dziecięcych dzwoniąc do American Academy of Audiology i American Speech-Language-Hearing Association. Twoje dziecko najprawdopodobniej skorzysta z usług interwencyjnych już w wieku od trzech do sześciu miesięcy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane