W co najlepiej ubrać niemowlę jesienią?

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać ubierając niemowlę jesienią jest temperatura. Dzieci tracą ciepło znacznie szybciej niż dorośli, więc potrzebują jednej lub dwóch dodatkowych warstw odzieży. Warto też mieć zawsze pod ręką kocyk lub czapkę. Podczas gdy ciała niemowląt nie są w stanie regulować własnej temperatury ciała, mogą być utrzymywane w cieple przez noszenie koca lub czapki.

Aby zapewnić komfort swojemu dziecku, wybierz odzież, która ma rozmiar odpowiedni na jesień. Odzież, która jest zbyt mała lub zbyt duża nie tylko spowoduje dyskomfort, ale może również sprawić, że dziecko będzie marudzić. Należy pamiętać, że ubrania dla niemowląt mogą się przesunąć o jeden rozmiar w górę, zanim wskaże na to metka. Na przykład moja starsza córka nosiła ubranka w rozmiarze 3-6 miesięcy, gdy miała zaledwie dwa miesiące. Roczne dziecko może nie być gotowe na tak szybkie przejście w górę rozmiaru.

Aby zapobiec zbytniemu wychłodzeniu dziecka, zainwestuj w parę wygodnych piżam z nóżkami. Te piżamy z nóżkami utrzymają stopy dziecka w cieple podczas snu i są niezbędne dla niemowląt, które nie używają pościeli. Piżamy z nogami można znaleźć w kilku wzorach, w tym ze zwierzętami z zoo, dinozaurami, wozami strażackimi, konstrukcjami, potworami i psami.

Czapka może pomóc utrzymać głowę dziecka w cieple i nadal pozwala zobaczyć jej uroczą twarz. Szukaj czapek z paskami pod brodą, takich jak czapka z pomponem firmy Gap lub czapka z polaru firmy The North Face. Buciki dla niemowląt mogą zapewnić dziecku ciepło i są również urocze! Możesz również kupić pasujące buciki lub skarpetki dla swojego dziecka. Istnieje wiele uroczych butów dla niemowląt, więc twoje dziecko może wybrać jeden, który pasuje do jej potrzeb.

Jeśli mieszkasz w klimacie, w którym pogoda jest zimna jesienią, możesz rozważyć warstwowanie. Podczas gdy jednoczęściowy śpiwór to świetny początek, powinieneś rozważyć dodanie pary skarpet pod piżamą footie. Jeśli nie możesz znaleźć pary skarpet, zdecyduj się na parę bawełnianych piżam. Alternatywnie, możesz użyć piżam z polaru i ciepłych wełnianych onesies.

Inną opcją jest kombinezon śnieżny. W przeciwieństwie do jednoczęściowych, kombinezon śnieżny może utrzymać dziecko przytulne nawet w mroźnych temperaturach. Ważne jest, aby wybrać ten wykonany z miękkiego, wygodnego materiału, który zapewni dziecku suchość i komfort. Jeśli zabierasz dziecko z domu, możesz zdjąć kombinezon, zanim umieścisz je w foteliku samochodowym. Będzie również chronić delikatną skórę dziecka przed ostrymi wiatrami.

Twoje dziecko będzie spędzać czas w przedszkolu, więc będziesz chciał upewnić się, że są wygodne i łatwe do zmiany. Jeśli planujesz podrzucić dziecko do opieki dziennej, sprawdź z opieką dzienną, aby zobaczyć, jaki jest ich dress code. W wielu z nich obowiązuje dress code lub wytyczne dotyczące ubioru niemowląt. Popularnym wyborem są piżamy z nogami. Nie są one złe dla Twojego dziecka, ale są odpowiednie do przedszkola. Zaoszczędzą ci kłopotów z porannym raczkowaniem i zakładaniem butów dziecka rano!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane