Jak pozbyć się czkawki u dziecka

Czkawka u dziecka jest naturalnym odruchem, tak jak mruganie i kichanie. Chociaż istnieje kilka domowych sposobów na czkawkę, takich jak oddychanie w papierowej torbie lub trzymanie grosza przy czole, nie powinnaś próbować tych metod, dopóki nie porozmawiasz z pediatrą. Na szczęście czkawka jest całkowicie normalną częścią rozwoju dziecka i nie jest szkodliwa.

Mimo, że czkawka może być dość niewygodna dla dziecka, jest zazwyczaj nieszkodliwa. Czkawka występuje, gdy dziecko połyka powietrze podczas karmienia. Powoduje to szybki skurcz mięśni przepony i zamknięcie struny głosowej. Podczas gdy niektóre dzieci śpią przez czkawkę, wiele dzieci ma problemy z radzeniem sobie z przerwą w ich rutynowym karmieniu i drzemce.

Forgenie radzi zatrzymać karmienie w połowie drogi i beknąć dziecku, a następnie zakończyć karmienie, gdy dziecko jest zrelaksowane. To może pomóc zakończyć czkawkę. Inne metody obejmują pocieranie brzuszka i pleców dziecka, aby pomóc zrelaksować przeponę. Wreszcie, częste karmienie dziecka jest kolejnym sposobem na zmniejszenie częstotliwości czkawki.

Nie ma prawdziwych lekarstw na czkawkę, więc zawsze lepiej skonsultować się z pediatrą, jeśli jesteś zaniepokojony. Większość czkawki są nieszkodliwe i zatrzyma się na własną rękę. Niemniej jednak, należy ją natychmiast leczyć, jeśli staje się częstsza lub uporczywa. Przyczyna jest w dużej mierze związana z temperaturą ciała Twojego dziecka. Jeśli czkawka trwa dłużej niż normalnie, może być oznaką poważniejszego problemu.

Na szczęście istnieją pewne proste sposoby, aby zatrzymać czkawkę u dziecka. Po pierwsze, spróbuj użyć wody gripe. Niektórzy rodzice zgłosili sukces przy użyciu tej metody. Innym rozwiązaniem czkawki u dziecka jest korzystanie z usługi czatu wideo, takiej jak Zocdoc. Korzystając z tego narzędzia online, możesz połączyć się z lekarzem na szybkie, wygodne spotkanie.

Innym sposobem na zatrzymanie czkawki u dziecka jest beknięcie podczas karmienia. Nie tylko pomaga to złagodzić podrażnienie od powietrza, ale również pomaga utrzymać go w pozycji pionowej. Jeśli karmisz piersią, możesz chcieć beknąć dziecko kilka razy w ciągu dnia. Jeśli Twoje dziecko cierpi na częstą czkawkę, możesz również rozważyć powolne karmienie. Zapobiegnie to nadmiernemu zdenerwowaniu dziecka, co może prowadzić do większej czkawki.

Najprostszym sposobem na pozbycie się czkawki jest beknięcie dziecka. Burknięcie pomaga usunąć nadmiar gazu z żołądka i pomaga złagodzić dyskomfort. Amerykańska Akademia Pediatrii sugeruje beknięcie po każdym karmieniu, aby zapobiec czkawce. Oprócz bekania, Akademia zaleca delikatne kołysanie dziecka na plecach, aby pomóc mu się zrelaksować. Jeśli beknięcie nie działa, spróbuj wypróżnić dziecko od razu po karmieniu, a następnie nakarmić ponownie.

Ziołowe środki zaradcze, takie jak gripe woda i herbata rumiankowa mogą również pomóc złagodzić czkawkę u dziecka. Są to zarówno środki ziołowe i nie są regulowane przez Food and Drug Administration. Upewnij się, że skonsultujesz się z pediatrą przed użyciem tych środków na swoim dziecku. Możesz również spróbować umieścić dziecko w pozycji pionowej przez jakiś czas. Pomoże to rozluźnić przeponę, co z kolei zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia czkawki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane