Kiedy włączyć do diety dziecka mleko w butelce

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z babyboss.pl

To, kiedy wprowadzić do diety dziecka mleko butelkowe, zależy od Twoich indywidualnych preferencji i etapu rozwoju dziecka. Większość ekspertów zaleca, aby zacząć odstawiać dziecko od mleka matki około 12 miesiąca życia i całkowicie zrezygnować z butelek do 24 miesiąca. Do tego czasu można spróbować wprowadzić mleko butelkowane jeden raz dziennie przez około dwa tygodnie i karmić piersią przez kolejne sześć miesięcy.

Przed wprowadzeniem mleka butelkowego należy upewnić się, że dziecko spożywa wystarczającą ilość pokarmów stałych. Dodawanie pokarmów stałych do butelki może zwiększyć ryzyko zadławienia. Idealnie byłoby, gdybyś karmiła dziecko, gdy nie płacze i nie wykazuje żadnych oznak głodu. Należy pamiętać, że dziecko przyjmie mniejszą ilość pokarmu stałego w butelce niż podczas karmienia piersią. Dlatego powinnaś być świadoma nawyków żywieniowych swojego dziecka i unikać naciskania na to, by brało więcej.

Mleko w butelce powinno być ciepłe, ale nie gorące. Nigdy nie używaj mikrofalówki do podgrzewania formuły, ponieważ temperatura nie jest jednolita. Gorące miejsca mogą poparzyć usta i spowodować zapalenie ucha środkowego i próchnicę zębów. Ponadto, gdy zmieniasz markę, pamiętaj, aby przeczytać wskazówki na opakowaniu. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami i używasz odpowiedniej ilości proszku i wody. Pamiętaj, aby zawsze używać świeżej butelki do każdego karmienia i zawsze wyrzucać resztki mleka matki lub formuły.

Kiedy włączyć mleko butelkowe do diety dziecka? Poniżej wymieniono najlepsze momenty na wprowadzenie mleka butelkowego do diety dziecka. U najmłodszych dzieci można bezpiecznie zastąpić butelkę kubkiem do picia. Najlepiej jest zastąpić jedną butelkę dziennie kubkiem do picia. Zanim Twoje dziecko skończy rok, przejście z formuły na mleko jest zwykle właściwym momentem.

Możesz przygotować formułę z przegotowaną wodą, ale ważne jest, aby upewnić się, że dokładnie umyjesz ręce przed otwarciem puszki. Upewnij się, że po użyciu założysz z powrotem pokrywkę. Woda butelkowana wymaga przegotowania przed użyciem, ponieważ zawiera dużą ilość wody. Kiedy Twoje dziecko jest już na tyle duże, że zaczyna przyjmować pokarmy stałe, potrzebuje więcej wody, aby prawidłowo rosnąć. Ale kiedy włączyć mleko butelkowane do diety dziecka, zależy od jego wagi i przyspieszenia wzrostu.

Możesz również rozpocząć wprowadzanie pokarmów paluszkowych dla dziecka w wieku 8 miesięcy. Zacznij od małych, miękkich kęsów jedzenia, najlepiej odmiany opartej na białku. Jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko zadławiło się stałym pokarmem, spróbuj zamiast tego wprowadzić pokarmy z palca. Pokarm dla dziecka powinien mieć różną konsystencję i rodzaj. Miękkie pokarmy dla niemowląt to m.in. puree, mielone i gotowane mięso. Możesz również wprowadzić płatki śniadaniowe dla niemowląt wzmacniane żelazem, małe, suche tosty lub płatki śniadaniowe wzmacniane żelazem.

Jeśli nie jesteś pewna, czy używać formuły, skonsultuj się z lekarzem. Twój pediatra może zalecić konkretną markę formuły dla niemowląt. Chociaż możesz być kuszony, aby kupić najdroższy, możesz uzyskać te same składniki odżywcze z tańszej opcji. A ponieważ mleko nie jest najlepszym źródłem białka, mleko butelkowane może być lepsze dla zdrowia dziecka. Etykieta preparatu dla niemowląt będzie zawierać określone ilości witamin i minerałów, których dziecko potrzebuje, aby rosnąć zdrowo.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane