Czy dziecko może jeść maliny?

Jeśli Twoje dziecko pytało Cię: „Czy dziecko może jeść maliny?”, nie jesteś sama. Faza malinowa jest jednym z pierwszych stałych pokarmów, którymi może cieszyć się Twoje dziecko. Niektóre dzieci rozwijają się na mleku matki, podczas gdy inne rozwijają się na formule. Ale kiedy Twoje dziecko ma około sześciu miesięcy, możesz wprowadzić puree z malin do swojego dziecka. Wystarczy umyć maliny i zmiksować je za pomocą robota kuchennego lub blendera. Dodaj puree bananowe lub jogurt waniliowy do mieszanki i mieszaj, aż będzie gładka.

Ale maliny nie są uważane za wysoce alergiczne jedzenie, mogą powodować wysypkę pieluszkową. Jeśli zauważysz podrażnienie, spróbuj zastąpić maliny czymś mniej kwaśnym. W rzadkich przypadkach maliny mogą powodować pieluszkowe zapalenie skóry, ale należy obserwować objawy i dostosować dietę, aby go uniknąć. Wysypka powinna zniknąć w ciągu trzech dni, ale jeśli zauważysz, że utrzymuje się, odwiedź lekarza.

Niektóre osoby mogą doświadczyć niepożądanych reakcji na maliny. Jeśli Twoje dziecko doświadcza reakcji alergicznej, porozmawiaj z dostawcą opieki zdrowotnej przed podaniem dziecku malin. Chociaż maliny nie są uważane za wysokie ryzyko zadławienia, mogą być łatwo spłaszczone lub rozciągnięte. Maliny nie są zaliczane do ośmiu największych alergenów pokarmowych. Nawet jeśli Twoje dziecko jest uczulone na maliny, może mieć alergię na pyłki owoców.

Po tym, jak Twoje dziecko opanowało powyższe etapy, możesz wprowadzić przetarte maliny. Przetarte maliny wprowadzą inną teksturę i nauczą dziecko przesuwania pokarmu stałego po ustach i połykania go. Musisz jednak pamiętać, że różne dzieci dostosowują się do grudkowatej tekstury w różnym tempie. Możesz również zmiksować przecierowe maliny z mlekiem lub wodą. Dziecko przyzwyczai się do tekstury i smaku przetartych malin po kilku miesiącach.

W zależności od wieku dziecka, możesz zaoferować mu maliny jako stały pokarm w wieku sześciu miesięcy. Pierwsze kilka miesięcy będzie trudnym okresem, ponieważ chwyt szczypcowy dziecka może nie być jeszcze rozwinięty. Gdy skończy dziewięć miesięcy, możesz pokroić maliny w kostkę lub inne owoce i warzywa. Innym sposobem przygotowania malin jest zrobienie puree z przetartych malin i zamrożenie go, aby zachować kolor.

Czerwone maliny są również popularne w czasie ciąży, ponieważ są środkiem pobudzającym i rozluźniającym macicę. Regulują skurcze i sprzyjają bezpiecznemu porodowi. Maliny są również stosowane w leczeniu różnych objawów ciąży, takich jak biegunka czy krwotok. Możesz również pić herbatę malinową, aby chronić swoje dziecko przed różnymi szkodliwymi chorobami. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy w malinach sprawia, że są one doskonałym wyborem, aby uniknąć raka w czasie ciąży.

Wytyczne dietetyczne dla dzieci są bardziej rygorystyczne, jeśli chodzi o niektóre rodzaje żywności. W przeszłości, żywności, które powodują wspólne reakcje alergiczne były ściśle off-limits dla niemowląt pierwszy rok życia. Obecnie pediatrzy zalecają stopniowe wprowadzanie pokarmów alergizujących w wieku od czterech do jedenastu miesięcy. Pomaga to zapobiec rozwojowi alergii pokarmowych. Do tego czasu najlepszym rozwiązaniem jest stopniowe wprowadzanie pokarmów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane