Czy komary są szkodliwe dla dziecka?

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym mamula.pl

Jeśli martwisz się o ukąszenia komarów w swoim sąsiedztwie, możesz się zastanawiać, Czy komary są szkodliwe dla dziecka? Te owady wstrzykują ślinę w Twoją skórę, powodując jej obrzęk. Naturalną reakcją Twojego ciała jest puchnięcie, a niektórzy ludzie rozwijają lekką obronę przed ukąszeniami komarów. Twoje dziecko nie ma tej wbudowanej obrony, więc komary nadal mogą powodować poważne problemy.

Jeśli jesteś na zewnątrz z dzieckiem, możesz rozważyć zakup środka odstraszającego komary. Komary są przyciągane przez perfumy, a spraye do włosów mogą mieć silne zapachy. Możesz również użyć kadzidełek lub świec zapachowych, aby odstraszyć komary. Ale uwaga – produkty z zawartością substancji zapachowych mogą zaszkodzić Twojemu dziecku. Używaj produktów bezzapachowych lub sprawdzaj etykiety produktów przed ich zastosowaniem.

W późniejszym okresie ciąży wzrasta ryzyko ugryzienia kobiety przez komary. Komary gryzą kobiety w ciąży, ponieważ ciężko oddychają i wydychają więcej powietrza niż normalnie. Ten wydech powoduje wydzielanie substancji lotnych, które komary łatwo wykrywają. Innym sposobem ochrony przed ukąszeniami komarów jest częste opróżnianie lub zmienianie pojemników z wodą. Jeśli zostaniesz ugryziony przez komary, upewnij się, że zastosowałeś środek odstraszający komary lub zastosowałeś dezodorant.

Oprócz tego, że komary są uciążliwe, mogą również powodować wiele problemów zdrowotnych, w tym malarię i dengę. Dlatego ważne jest, abyś chroniła swoje dziecko i malucha przed ryzykiem ukąszenia przez komary. Jeśli nie jesteś pewien, czy ukąszenie komara powoduje ból lub jest przyczyną poważnego problemu zdrowotnego, porozmawiaj ze swoim pracownikiem służby zdrowia. Im szybciej przestaniesz swędzić, tym lepiej.

Chociaż istnieją środki, aby utrzymać komary na dystans, powinieneś upewnić się, że twoje dziecko pozostaje w domu tak bardzo, jak to możliwe. Utrzymywanie komarów w zatoce w okresie letnim ochroni Twoje dziecko przed ukąszeniami komarów. Używanie klimatyzacji również pomoże utrzymać komary z dala od Twojego dziecka. Powinieneś także używać środków odstraszających owady lub siatek, aby utrzymać insekty z dala od dziecka. Chociaż te środki ostrożności mogą wydawać się skuteczne, najlepiej jest unikać ryzyka ukąszeń komarów podczas świtu i wczesnych godzin wieczornych, kiedy komary są najwyższe.

Jeśli jesteś zaniepokojony ukąszeniami komarów w swojej okolicy, możesz użyć środka odstraszającego owady, który zawiera 30 procent DEET. Pamiętaj, aby unikać stosowania repelentu na obszary skóry dziecka, które są poparzone słońcem lub wysypką. I nie zapomnij zmyć środka odstraszającego owady po zakończeniu pracy. Ponadto należy pamiętać, że różne rodzaje repelentów działają na różne grupy wiekowe. Środki odstraszające owady, w tym cytronella, trawa cytrynowa i czosnek, zawierają substancje chemiczne, które są znane z odstraszania komarów. Możesz również zdecydować się na użycie siatki mesh, która jest dostępna w większości sklepów z artykułami gospodarstwa domowego.

Choć szanse na ugryzienie przez komary są niskie, powinieneś zawsze stosować środek odstraszający owady, jeśli planujesz być na zewnątrz przez dłuższy czas. Prosty spray będzie trzymał komary z dala. Ale pamiętaj, aby zastosować środek odstraszający owady, jeśli planujesz być na zewnątrz. Jeśli masz czas, możesz użyć środka odstraszającego owady, aby uchronić swoje dziecko przed ugryzieniem przez komary.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane