O której godzinie warto iść na spacer z dzieckiem?

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z naszedzieciwsieci.org

Nowi rodzice powinni być zachęcani do wychodzenia na zewnątrz, ale trudno jest określić kiedy dokładnie. Najlepszy czas to ten po karmieniu dziecka, kiedy jest ono jeszcze szczęśliwe i spokojne oraz kiedy czujesz się gotowa do wyjścia z domu z dzieckiem. Jeśli nie jesteś pewna, rozważ zwykłe wyjście na zakupy lub spacer wokół bloku. Ale cokolwiek wybierzesz, nie spiesz się. Zamiast tego poświęć czas na zaplanowanie wyjścia i bądź przygotowany na wszelkie wyzwania, które mogą się pojawić.

Jeśli pogoda jest deszczowa, twoje dziecko będzie cieszyć się spacerem na zewnątrz. Wózek może nie być odpowiedni dla małego dziecka, ale będzie dobrą okazją dla mamy, aby uzyskać trochę świeżego powietrza. Możesz porozmawiać z dzieckiem o pogodzie i spróbować uwrażliwić je na różne dźwięki i widoki, które je otaczają. Jeśli ma skłonność do kolki lub pasuje do wózka, najlepiej wybrać się na spacer z dzieckiem.

Ważne jest również dokładne zaplanowanie trasy – pamiętaj, że zgubienie się może spowodować kłótnie i dodać godziny lub nawet mile do spaceru. Pamiętaj również, aby zaplanować spacer w kółko – to sprawi, że wszystko będzie ciekawe i pomoże Ci wrócić na start w tym samym czasie. Możesz również użyć ścieżki spacerowej, aby wrócić do miejsca, w którym zacząłeś. To utrzyma rzeczy interesujące i sprawi, że twój wózek będzie łatwiejszy do pchania.

Pamiętaj, aby sprawdzić temperaturę dziecka przed zabraniem dziecka na zewnątrz. Ważne jest, aby sprawdzić temperaturę czoła dziecka, aby upewnić się, że jest ono ciepłe. Nawet najmniejsze noworodki mogą czuć zimno, gdy się je dotyka. Podobnie, dłonie i stopy dziecka mogą być bardzo wrażliwe na zimno. Ubieraj dziecko warstwowo, aby zapewnić mu ciepło. Jeśli na zewnątrz jest zimno, rozważ przykrycie główki dziecka kocem lub założenie czapki.

Spacer to świetny sposób na zdobycie trochę ruchu i ponowne nawiązanie kontaktu z dzieckiem. Spacer z dzieckiem może być również korzystny dla Twojej sprawności fizycznej. Przekonasz się również, że poprawia to Twój nastrój i poziom energii oraz łączy Cię z dzieckiem. Przed wyjściem na spacer z dzieckiem upewnij się, że przygotowałaś potrzebne rzeczy. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na spacer z dzieckiem karmionym butelką, musisz zabrać ze sobą butelkę, przekąski i zabawki.

Spacery na świeżym powietrzu z dzieckiem mogą być korzystne dla rozwoju jego języka i poznania. Opowiadając o tym, co widzisz i reagując na gesty, wzmacniasz naturalną ciekawość intelektualną dziecka. Czas, w którym warto wyjść na spacer z dzieckiem, nie musi być szybki – powinien wynosić co najmniej dwadzieścia minut. Nawet jeśli Twoje dziecko nie będzie chodzić do 18 miesiąca życia, powinnaś porozmawiać z lekarzem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane