Jakie są przyczyny pocenia się niemowląt?

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z superrodzice.pl

Twoje dziecko poci się nadmiernie z różnych powodów. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, od nadmiernego ubierania się do zbyt wielu warstw odzieży. Aby zwalczyć nadmierne pocenie się, utrzymuj dziecko w jak najniższej temperaturze, utrzymując temperaturę w pokoju na poziomie 65-70 stopni Fahrenheita. Możesz również wprowadzić drobne zmiany w ubiorze dziecka, np. sprawić, by łóżeczko było chłodniejsze. Ale co ważniejsze, powinnaś zawsze monitorować temperaturę dziecka, ponieważ może ona wskazywać na gorączkę, infekcję lub inny problem zdrowotny.

Po pierwsze, nadmierne pocenie się jest naturalnym objawem systemu regulacji temperatury ciała. Dzieci pocą się, gdy jest im ciepło, a gorączka lub aktywność fizyczna jest zaangażowana. Chociaż dzieci zazwyczaj nie pocą się podczas gorączki, to normalne jest, że pocą się obficie, gdy jest im gorąco. Przyjmowanie leków może pomóc Twojemu dziecku poczuć się lepiej, ale nie wyleczy podstawowej infekcji. Lepiej jest odwiedzić pediatrę, aby ustalić, czy twoje dziecko ma stan medyczny i co możesz zrobić, aby pomóc zapobiec nadmiernemu poceniu się.

Jeśli martwisz się o pocenie się dziecka, możesz zapytać pediatrę, czy problem jest czymś, co można łatwo naprawić. Na szczęście istnieje wiele różnych opcji leczenia, które pomogą zmniejszyć lub zatrzymać nadmierne pocenie się twojego dziecka. W większości przypadków nie jest to stan zagrażający życiu i może być leczony za pomocą maści, operacji lub leków doustnych.

Kiedy przywieziesz swoje dziecko do domu ze szpitala, upewnij się, że zapewnisz mu chłód. Dzieci muszą pozostać chłodne, aby zapobiec chorobom związanym z upałem i zespołowi nagłej śmierci niemowląt. Utrzymywanie dziecka w chłodzie jest niezbędne dla jego zdrowia. Oprócz odpowiedniego ubrania, zwracaj uwagę na wszelkie oznaki przegrzania. Objawy przegrzania obejmują nadmierne pocenie się, zarumienioną skórę, szybki oddech oraz zmniejszenie aktywności rąk i nóg. Gdy dochodzi do przegrzania, należy sprawdzić skórę i ubranie dziecka oraz dokonać niezbędnych zmian, aby zmniejszyć problem związany z upałem.

Istnieje wiele warunków i zaburzeń genetycznych, które mogą powodować nadmierną potliwość u niemowląt. W rzadkich przypadkach, dziecko może mieć wrodzoną wadę serca, która doprowadzi do nadmiernej potliwości. Spowoduje to twardsze serce, które nie jest w stanie odpowiednio pompować krwi. Jeśli jest to zaburzenie genetyczne, stan ten może być oznaką problemów z sercem. Zwiększona praca nałożona na układ krążenia serca powoduje, że poci się ono bardziej niż normalnie.

Nadmierne pocenie się u małych dzieci nie jest zazwyczaj poważnym problemem, ale ważne jest, aby porozmawiać z pediatrą, jeśli zauważysz nadmierne pocenie się u swojego dziecka. Jeśli twoje dziecko zaczyna się nadmiernie pocić nawet w normalnej temperaturze, może to być objaw nadpotliwości. Jeśli pocenie się dziecka jest nadmiernie obfite w nietypowych sytuacjach, może to być oznaką choroby, takiej jak cukrzyca lub choroba tarczycy. Pocenie się dziecka może być również oznaką innych problemów, takich jak gorączka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane