Jak zmierzyć temperaturę dziecka

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z dlanoworodka.pl

Możesz się zastanawiać, jak zmierzyć temperaturę dziecka. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka różnych metod mierzenia temperatury dziecka. Jedną z najdokładniejszych jest pomiar temperatury w odbycie, ale może to być trudne w przypadku starszych dzieci. Inną metodą jest pomiar temperatury pod pachą, który jest mniej dokładny, ale nadal przydatny, aby uzyskać ogólne pojęcie o temperaturze. Temperatura w jamie ustnej to kolejny niezawodny sposób, aby wziąć temperaturę dziecka, chociaż nie jest tak dokładny jak doodbytniczy.

Po pierwsze, należy wyczyścić końcówkę termometru alkoholem trzecią lub mydłem i wodą. Po oczyszczeniu dobrze wypłucz chłodną wodą i nasmaruj wazeliną. Następnie połóż dziecko plecami do twardej powierzchni, np. stołu. Trzymaj rękę blisko dolnej części pleców dziecka i tylnej części ud, aby przypadkowo nie zamoczyć końcówki termometru.

Jeśli Twoje dziecko ma gorączkę, powinnaś jak najszybciej uzyskać odczyt temperatury. Najlepszą metodą jest używanie termometru cyfrowego przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka. Termometry te mogą być używane na głowie dziecka lub w pachach, ale upewnij się, że są one prawidłowo oznakowane, aby były odpowiednie dla odbytu. Używanie tego samego termometru do odczytu z odbytu i z jamy ustnej może skutkować niedokładnymi wynikami.

Pobranie temperatury dziecka może być wyzwaniem, ale pamiętaj, że gorączka jest normalnym znakiem, że organizm walczy z infekcją. Jednak zbyt wysoka temperatura może wskazywać na coś poważniejszego. Najlepszym narzędziem do tego celu jest termometr, ale wystarczy zwykły opuszek palca. Jeśli Twoje dziecko ma gorączkę, powinnaś poruszyć ten temat z pediatrą. Miejmy nadzieję, że poczujesz się pewniej, lecząc gorączkę samodzielnie.

Istnieje wiele sposobów, aby wziąć temperaturę dziecka. Istnieją dwa główne rodzaje termometrów: termometr doodbytniczy i termometr do ucha. Powinnaś używać termometru doodbytniczego dla dzieci poniżej trzeciego miesiąca życia, ponieważ ten typ termometru da Ci najdokładniejszą temperaturę. Możesz również użyć termometru dousznego, ale powinnaś upewnić się, że ten, który wybierzesz, jest odpowiedni dla rodzaju temperatury, którą odczuwa Twoje dziecko.

Termometry douszne nie są tak dokładne jak rektalne, dlatego ważne jest, aby postępować zgodnie z właściwą instrukcją obsługi urządzenia. Zawsze upewnij się, że czyścisz termometr przed użyciem, jak również samą sondę do ucha. Ważne jest również używanie jednorazowej osłonki na sondę. Odciągnięcie płatka ucha do tyłu pomoże Ci prawidłowo umieścić sondę. Gdy jest już wyśrodkowana, delikatnie wsuń końcówkę sondy do kanału słuchowego. Odczyt zostanie wyświetlony na termometrze po odczytaniu temperatury.

Aby użyć termometru, połóż dziecko twarzą do góry, nogi zgięte w kierunku klatki piersiowej. Do pomiarów idealnie nadaje się płaska powierzchnia lub łóżko. Następnie użyj nasmarowanego termometru i wprowadź go delikatnie do odbytu. Po tym czasie, po usłyszeniu sygnału dźwiękowego, wyjmij termometr. Możesz również użyć wacika z alkoholem, aby oczyścić termometr.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane