Jak rozpoznać zaburzenia u niemowląt

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z abcmama.pl

W trakcie codziennego życia niemowlęta i maluchy nieustannie wchodzą w interakcje ze swoimi opiekunami. Ten stały kontakt między dzieckiem a opiekunem w znacznym stopniu przyczynia się do powstawania problemów ze zdrowiem psychicznym. Poniżej przedstawiono objawy niektórych zaburzeń, na które rodzice powinni zwracać uwagę. Symptomy tych zaburzeń mogą być trudne do rozpoznania i mogą wymagać pomocy medycznej. Na szczęście istnieją sposoby, aby poradzić sobie z tymi objawami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozpoznać zaburzenia u niemowlęcia i jak pomóc dziecku odzyskać zdrowie.

Niektóre warunki nie są widoczne dla rodziców, dopóki ich dziecko nie będzie starsze, ale istnieją sposoby na wykrycie ich u niemowlęcia. Wczesne badania przesiewowe są kluczem do wykrycia problemów ze zdrowiem psychicznym, zanim zaczną wpływać na rozwój dziecka. Jednak ta usługa może nie być pokryta przez ubezpieczenie i inne zasoby, więc ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać te warunki. Kilka prac Florence Nelson, założycielka krajowej organizacji non-profit ZERO TO THREE, i Tammy Mann, dyrektor Frederick D. Patterson Research Institute, podkreśliły znaczenie wczesnej interwencji. Wczesne badania przesiewowe niemowląt mogą ujawnić problemy tak subtelne, jak zaburzenia relacji, depresja i samoregulacja.

Dodatnie badania przesiewowe w kierunku zaburzeń rozwojowych powinny skłonić do oceny medycznej lub rozwojowej. Jeśli wyniki badań przesiewowych dziecka wskazują na zaburzenia rozwojowe, wczesna interwencja jest najlepszym sposobem na zapewnienie długotrwałego zdrowia. Jeśli dziecko wykazuje oznaki zaburzeń rozwojowych, wczesna interwencja może pomóc zapobiec wystąpieniu innych chorób, które mogą prowadzić do przewlekłych warunków zdrowotnych. Szybka diagnoza może prowadzić do ukierunkowanej interwencji terapeutycznej, która zaspokoi potrzeby rozwojowe dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane