Jak smarować wychodzące zęby u niemowlęcia

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale mamula.pl

Jeśli chcesz smarować wychodzące zęby u niemowlaka, musisz pamiętać, że wciąż się one rozwijają i są nieco bardziej miękkie niż zęby stałe. Jeśli jednak chcesz uniknąć ubytków, możesz użyć naturalnych produktów. Olej kokosowy jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ma wiele korzyści i jest dobry nie tylko dla higieny jamy ustnej Twojego niemowlęcia. Nałóż niewielką ilość oleju kokosowego na dziąsła i masuj je po szczotkowaniu. Masaż pomoże wyeliminować bakterie, które powodują ubytki.

Aby chronić zęby dziecka przed próchnicą, ważne jest, aby wcześnie rozpocząć praktyki higieny jamy ustnej. Baby teeth mogą zacząć pojawiać się około sześciu do 10 miesięcy życia. Zęby te zazwyczaj pojawiają się parami, przy czym najpierw pojawiają się dolne siekacze centralne, a następnie górne siekacze centralne. Bakterie powodujące próchnicę zębów są przenoszone z jednego rodzica na drugiego przez ślinę.

Imbir to kolejna świetna opcja na pastę na ząbkowanie. Zawiera on naturalne właściwości przeciwzapalne, które łagodzą nerwy dziąseł. Możesz pocierać obrany kawałek imbiru na dziąsłach dziecka przez trzy do czterech minut, aby złagodzić dyskomfort. Goździki zawierają olejki odrętwiające i rozgrzewające. Zmielone goździki zmieszane z olejem kokosowym lub niesolonym masłem można zrobić w pastę, która jest schłodzona. Alternatywnie można zmieszać olejki eteryczne z goździków z niewielką ilością wody i używać jako pasty na ząbkowanie.

Zaleca się również codzienne przecieranie dziąseł dziecka wilgotną szmatką. Pomoże to zapobiec infekcji bakteryjnej i promować czyste uczucie w ustach. W niektórych przypadkach ząbkowanie może być wskaźnikiem podstawowych problemów. Na przykład, refluks jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do znacznej próchnicy zębów. Z tego powodu musisz podjąć środki zapobiegawcze, gdy tylko Twoje dziecko zacznie ząbkować.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane