Czy butelka z wodą jest potrzebna dla dziecka?

A więc, Czy butelka z wodą jest potrzebna dla niemowląt? Najpierw przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z podawania niemowlętom wody. Ten nawyk pomoże im rozwinąć umiejętności oralno-ruchowe. Ponadto spożycie wody może być monitorowane i regulowane za pomocą butelki na wodę. Jeśli chcesz wcześnie wprowadzić wodę do swojego dziecka, możesz skorzystać z pomocy Wirtualnego Kursu Starting Solids.

Woda butelkowana powinna być przegotowana lub destylowana dla niemowląt. Przed zakupem wody butelkowanej należy rozważyć źródło wody. W Stanach Zjednoczonych większość systemów wodociągowych bada ją na żądanie. Woda źródlana zawiera minerały, ale powinny one pochodzić z formuły. Jeśli znajdziesz wodę studzienną, dobrym pomysłem jest zagotowanie jej przez minutę i pozwolenie na ochłodzenie do normalnej temperatury ciała przed użyciem jej do formuły dla dziecka.

Plastikowe butelki mogą być przyjaznym dla budżetu wyborem. Te butelki są lekkie i łatwe w obsłudze. Niektóre modele są nawet wyposażone w fajne grafiki i licencjonowane postacie. Podczas gdy rodzice mogą zdecydować się na plastik, powinni pamiętać, że plastik jest podatny na rozwój próchnicy zębów, jeśli są stale w ruchu. Poza tym należy pamiętać, że najlepszym wyborem dla zdrowego dziecka jest woda. Więc, jaki rodzaj butelki na wodę powinieneś wybrać dla swojego malucha?

Choć picie wody jest dobre dla twojego niemowlęcia, najlepiej jest ograniczyć jej spożycie, dopóki nie ukończy 6 miesięcy. Niemowlęta potrzebują tylko czterech do sześciu uncji wody dziennie, ale niektóre dzieci mogą wymagać więcej. Twój pediatra będzie mógł podać Ci konkretne wytyczne dla wieku i stanu zdrowia Twojego dziecka. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skonsultuj się z pediatrą i lokalnym departamentem zdrowia.

Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby niemowlęta używały wody butelkowanej podczas formułowania. Jest to tańsza alternatywa dla wody butelkowanej i nie zawiera fluorku. Woda miejska jest fluoryzowana, a najlepszym sposobem, aby tego uniknąć, jest przegotowanie wody przed użyciem jej do formuły dla niemowląt. Jeśli jednak chcesz używać wody z kranu, pamiętaj, aby dodać do niej odrobinę fluoru.

Oprócz dostarczania pożywienia w kubku lub na talerzu, butelka z wodą może również zapewnić dziecku komfort i czas zabawy. Możesz również rozcieńczyć mleko w butelce wodą i stopniowo dodawać więcej wody, aż butelka będzie prawie pełna wody. Mleko w końcu się znudzi i Twoje dziecko nie będzie już nim zainteresowane. Jeśli jednak butelka z mlekiem Twojego dziecka jest wypełniona wodą tylko do połowy, nie pozwól mu zobaczyć mleka w niej. Może to spowodować zatrucie wodą.

Poza tym, że oferuje dziecku doświadczenie podobne do kubka, butelka na wodę może pomóc zapobiec urazom z powodu twardego wylewu. Ponadto, eliminują one potrzebę słomki i kłopotów z jej czyszczeniem i utrzymaniem. Chociaż otwarcie butelki wymaga trochę siły i koordynacji palców, większość dzieci jest w stanie dokonać tego wyczynu dzięki praktyce. Starsze dzieci mają więcej sukcesów na to. Na razie, czy butelka na wodę jest potrzebna dla dziecka?

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane