Czy dziecko może pić herbatkę rumiankową?

Czy wiesz, że herbata rumiankowa to dobry wybór dla noworodków? Jest to zioło o działaniu przeciwzapalnym, które było stosowane od tysięcy lat, a dziś nadal jest szeroko stosowane do łagodzenia skóry dziecka. Herbata ta jest szczególnie pomocna w łagodzeniu kolki, częstej dolegliwości u niemowląt. Kolka charakteryzuje się nadmiernym płaczem w ciągu pierwszych 12 tygodni życia. Chociaż dokładna przyczyna kolki nie jest do końca jasna, eksperci twierdzą, że pewne czynniki, takie jak przekarmienie, nietolerancja pewnych substancji i gaz są możliwymi przyczynami.

Chamomile ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, które są korzystne dla niemowląt. Jego właściwości pomagają im zwalczać infekcje, a nawet walczyć z chorobami. Rumianek pomaga również wzmocnić układ odpornościowy, co pomaga utrzymać dziecko w zdrowiu. Możesz również spróbować herbaty rumiankowej, aby poprawić sen swojego dziecka. Możesz dać swojemu dziecku filiżankę herbaty rumiankowej, aby było bardziej zrelaksowane i lepiej spało.

Kupując herbatę rumiankową, szukaj takiej o dobrej jakości. Torebki herbaty i luźne pąki kwiatów są mniej prawdopodobne, aby zawierać zanieczyszczenia bakteryjne. Jednak luźne pąki kwiatów nie są całkowicie bezpieczne dla niemowląt. Zdarzały się przypadki botulizmu, gdy luźna herbata rumiankowa zawierała Clostridium botulinum, niebezpieczną bakterię, która może wywołać u niemowląt ciężkie zakażenie.

Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko w ogóle nie śpi, możesz spróbować podać herbatę rumiankową, aby je uspokoić. Jest to szczególnie pomocne dla noworodków, które mają skłonność do kolki. Pomaga uspokoić system nerwowy, zmniejsza stres i promuje sen. Sugeruje się, aby podawać dziecku herbatę rumiankową co najmniej trzy razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Twoje dziecko może nawet doświadczyć mniej zamieszania niż normalnie, gdy jest zdrowym dorosłym.

Herbata rumiankowa jest bezpieczna dla niemowląt do picia, powinna być stosowana ostrożnie, ponieważ może powodować reakcje alergiczne. Nawet jeśli jest podawana w małych dawkach, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem herbaty rumiankowej dla dziecka. Jak w przypadku każdej nowej żywności lub leku, zawsze należy postępować ostrożnie. Zrób badania i użyj zdrowego rozsądku. Będziesz zadowolona, że to zrobiłaś.

Chociaż herbata rumiankowa jest bezpieczna do picia dla niemowląt, może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Zawsze warto skonsultować się z pediatrą przed wprowadzeniem nowych pokarmów dla dziecka. Jednak dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia herbata rumiankowa jest ogólnie bezpieczna i może złagodzić dyskomfort żołądkowy. Podając ją dziecku, należy ograniczyć ilość do dwóch do pięciu uncji dziennie i podawać tylko niewielką ilość na raz.

Niektóre herbaty ziołowe są niebezpieczne dla niemowląt. Choć mogą one relaksować kobiety w ciąży, to mogą również stymulować macicę. Te składniki mogą mieć negatywny wpływ na krążenie dziecka. Herbata z dzikiej róży, mniszka lekarskiego i szałwii są niebezpieczne do picia dla ciąży i karmienia piersią. Są one również związane z wysokim ciśnieniem krwi i poronieniem. Ponadto niektóre badania sugerują, że herbata rumiankowa może powodować zatrzymanie oddechu u niemowląt.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane