Czy mogę założyć kask mojemu dziecku?

Jeśli Twoje dziecko ma płaskie miejsca na głowie, powinieneś spróbować założyć mu kask dziecięcy. Pomoże on je zaokrąglić i zapewni bezpieczeństwo. Kask może być niewygodny, a nawet nieprzyjemny w pierwszym roku życia. Jednak lekarze mogą pomóc Ci dostosować kask, aby lepiej pasował do Twojego dziecka. Wiele kasków jest wykonanych z różnych materiałów, z bardziej miękką pianką wewnątrz dla zwiększenia komfortu. Ponieważ czaszka dziecka jest mniejsza niż czaszka osoby dorosłej, kaski te są lepiej dopasowane. Ponadto kask dziecięcy zapobiegnie płaskim miejscom na głowie dziecka, które mogą pojawić się w pierwszych latach życia.

Powinnaś również skonsultować się z pediatrą dziecka, jeśli martwisz się o kształt głowy dziecka. Niektóre niemowlęta cierpią na torticollis, co powoduje, że ich głowa obraca się bardziej. Kask może być również pomocny w przypadku plagiocefalii pozycyjnej, która powoduje, że głowa jest odwrócona od ciała. W takich przypadkach dziecko może skorzystać z terapii fizycznej lub nadzorowanego czasu spędzonego na brzuszku, aby wzmocnić mięśnie szyi.

Głowa dziecka jest również wrażliwa na ciepło, a kask lub czapka może zatrzymywać ciepło ciała. Aby zapobiec rozwojowi temperatury u dziecka, ubieraj je w lekkie ubrania i odciągaj pokrowce w nocy. W miarę możliwości w pokoju dziecka powinny znajdować się również wentylatory. Nigdy nie zostawiaj dziecka na zewnątrz w gorącym słońcu na dłużej niż 15 minut, a jeśli możesz, zabierz je do klimatyzowanego miejsca. Jeśli jednak Twoje dziecko ma gorączkę, najlepiej zdjąć kask lub przykryć go innym ubraniem, aby utrzymać je w chłodzie.

Możesz użyć naklejek na kasku. Na Etsy można kupić kalkomanie, które będą opisywać, do czego służą. Kosztują 25 dolarów i są wykonane z winylu. Możesz kupić różne kolory i wzory, w zależności od stylu, który chcesz. Możesz nawet chcieć samodzielnie udekorować kask swojego dziecka, jeśli masz ulubioną postać z kreskówki. Kask może być tak osobisty, jak dziecko jest.

Kask czaszkowy może pomóc w zapobieganiu płaskim miejscom na głowie. Działa jak forma dla głowy Twojego dziecka, więc płaskie miejsca będą kierowane w pustą przestrzeń. Te kaski czaszkowe powinny być noszone do czasu, gdy Twoje dziecko będzie miało co najmniej trzy miesiące. Twój lekarz będzie mógł również doradzić Ci, który z nich byłby najlepszy dla Twojego dziecka. I oczywiście, kask powinien być odpowiednio dopasowany do kształtu głowy dziecka.

Decyzja o noszeniu kasku jest ważna dla Twojego dziecka, ale musisz mieć świadomość, że może nie być pokryta przez Twój plan ubezpieczeniowy. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zapłacenie pełnej kwoty, możesz spróbować uzyskać kask poprzez odwołanie od ubezpieczenia. Ten proces nic Cię nie kosztuje, ale wymaga trochę ciężkiej pracy z Twojej strony. Poza tym, powinieneś uzyskać mocne listy polecające od swojego pediatry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane