Kiedy należy wykonać badanie oczu u niemowląt

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu e-naszedziecko.pl

Być może zastanawiasz się: kiedy wykonać badanie wzroku u niemowlęcia. Jako niemowlę, Twój wzrok wciąż się rozwija, ale być może nie zauważyłeś jeszcze żadnych problemów ze wzrokiem. Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać zdrowy wzrok dziecka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o pielęgnacji oczu niemowląt. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli chodzi o pielęgnację oczu niemowląt. I pamiętaj: żadne dziecko nie powinno być pozostawione w tyle podczas badania oczu!

Pierwszy egzamin oczu dla niemowlęcia jest zwykle skierowany na określenie ogólnego stanu zdrowia oczu. Twoje dziecko zostanie sprawdzone pod kątem mięśni oczu, czerwonego refleksu, równej wielkości źrenic i skrzyżowanych oczu. Do 2,5 do 3,5 roku życia należy sprawdzić ostrość widzenia. Im dokładniejsze są oczy Twojego dziecka, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie miało problemy z pracą w szkole. W tym czasie wzrok dziecka najprawdopodobniej się poprawi.

W miarę jak dziecko rośnie, jego oczy będą się nadal rozwijać. Pierwsze dwa miesiące są często trudne dla Twojego dziecka, ponieważ ich oczy są nadal nieskoordynowane. Jeśli Twoje dziecko ma stale skrzyżowane lub wędrujące oczy, nadszedł czas, aby uzyskać ich ocenę. Około trzeciego miesiąca dziecko powinno zacząć śledzić poruszające się obiekty i sięgać po rzeczy. W tym czasie poprawi się również koordynacja oko-ciało.

Podczas pierwszej wizyty okulista użyje urządzenia do pomiaru ostrości wzroku. Nie jest to miara maksymalnego widzenia dziecka; raczej posłuży jako punkt odniesienia dla przyszłych testów. Odległość promieni i odstępy między paskami określą ostrość. Metoda Mohindry jest preferowana do retinoskopii niemowląt.

Badanie oczu pomoże lekarzowi określić, czy Twoje dziecko ma jakiekolwiek problemy z oczami. Lekarz sprawdzi również, czy Twoje dziecko ma w rodzinie historię chorób oczu. Jeśli mają, lekarz zaproponuje leczenie. Choroby oczu u niemowląt są często leczone za pomocą okularów, ale powinieneś być świadomy znaków ostrzegawczych problemu, zanim będzie za późno. I tak długo, jak utrzymujesz swoje dziecko w dobrym zdrowiu, badanie oczu jest istotną częścią checkup zespołu opieki zdrowotnej.

Jeśli nie jesteś pewien, kogo wybrać, członkowie rodziny mogą być w stanie polecić lekarza okulistę w Twojej okolicy. Jednak plan zdrowotny, który wybierzesz, może mieć listę optometrystów w Twojej okolicy. Zabierz ze sobą ulubioną zabawkę lub przekąskę. Należy również przynieść historię zdrowia dziecka, jeśli taka istnieje. Jeśli w rodzinie występują problemy z oczami, badanie piórkiem może ujawnić objawy infekcji, alergii lub problemów z łzawieniem.

Choć badanie oczu noworodka jest normalną częścią opieki zdrowotnej dziecka, kompleksowe badanie oczu jest zalecane w wieku sześciu miesięcy, aby uniknąć problemów, które mogą pogorszyć się później. Badanie może wcześnie wykryć problemy, co może zapobiec trwającym całe życie problemom ze wzrokiem i poprawić ogólny stan zdrowia dziecka. Wizyta well-baby może pomóc dziecku w pełni wykorzystać jego edukację. Kiedy należy wykonać badanie wzroku niemowlęcia?

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane