Kiedy zacząć sadzać dziecko na nocnik

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z estelime.pl

Zanim zaczniesz sadzać swoje dziecko na nocnik, ważne jest, abyś zrozumiał kamienie milowe, które wyznaczają proces nauki korzystania z nocnika. Podczas gdy Twoje dziecko jest w stanie zrozumieć proste instrukcje, nagły wypadek może być wynikiem infekcji lub zakażenia dróg moczowych. Inne wskaźniki obejmują podciąganie ich bielizny lub wykazywanie zainteresowania zrzucaniem pieluch. W zależności od rozwoju dziecka, możesz chcieć rozpocząć naukę korzystania z nocnika, gdy tylko dziecko wykaże któryś z tych znaków.

Jeśli masz problemy z nakłonieniem dziecka do rozpoczęcia korzystania z nocnika, spróbuj następujących metod:

Wczesne szkolenie może nie być warte wysiłku. Ostatnie badania wykazały, że 68 procent dzieci, które zaczęły przed ukończeniem drugiego roku życia, było w pełni nauczonych korzystania z nocnika do trzeciego roku życia, w porównaniu z 54 procentami tych, które zaczęły później. Ponadto, pierwszy kamień milowy, jakim jest utrzymanie suchości w nocy, może nastąpić dopiero po osiągnięciu przez dziecko wieku około czterech lub pięciu lat. W związku z tym, 20 procent dzieci nadal moczy łóżko co najmniej sporadycznie w tym wieku.

While nie ma twardych i szybkich zasad na kiedy rozpocząć szkolenia nocnik, należy pamiętać, że proces ten jest proces uczenia się i najprawdopodobniej będzie wymagać wielu wypadków. Podczas gdy scolding twój dziecko dla mieć wypadki może wynikać w pozytywnym wyniku, ja jest nieprawdopodobny robić twój berbeciowi chcieć robić mię znowu. Używać berbecia-size toaleta siedzenie i stepujący stołek zrobi przejście łatwy i mniej stresujący dla oba ty.

Wczesny potty szkolenie metoda opiera się na rodzicu zdolność czytać znaki. Pozwalając dziecku rozpoznać oznaki zbliżającej się eliminacji, rodzic może uniknąć wyzwań związanych ze zmianą pieluch. Nie tylko dziecko poczuje się lepiej i zmniejszy szansę na wypadki, wczesne szkolenie toaletowe może być również lepsze dla środowiska. Ta technika nie jest jednak dla wszystkich. Jeśli masz czas i nie przeszkadza ci kilka bałaganów, to idź na to.

Twoje dziecko nauczy się siedzieć na nocniku obserwując cię. Ćwiczenie zakładania i zdejmowania pieluchy podczas siedzenia na nocniku. Siedzenie na nocniku pomoże dziecku rozpoznać chęć zrobienia kupy i siusiu. Dobrym pomysłem jest również używanie krzesełka do nocnika w łazience podczas zmiany pieluszki dziecka.

Jeśli Twoje dziecko wykazuje oznaki działania, natychmiast zabierz je do łazienki. Niektórzy rodzice nie zauważą oddawania moczu, ale będą wiedzieć, kiedy dziecko robi kupę. Szukaj zaczerwienienia, chrząkania i skupienia. Kiedy Twoje dziecko zacznie robić kupę na nocniku, będziesz wiedziała, że jest gotowe do przejścia na kolejny poziom. Pomimo przedziału wiekowego, nie ma idealnej odpowiedzi, kiedy zacząć sadzać dziecko na nocnik. Pamiętaj tylko, aby być konsekwentnym i pokazać swój entuzjazm dla procesu.

Typowo, dzieci są gotowe do rozpoczęcia korzystania z nocnika między 18 miesiącami a 2,5 roku. Jednak niektóre dzieci zaczynają znacznie wcześniej lub później niż ten okres. Zbyt wczesne lub zbyt późne rozpoczęcie nauki korzystania z nocnika tylko wydłuży proces szkolenia i zwiększy prawdopodobieństwo wypadków. Podążaj za tymi znakami, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest gotowe do nauki korzystania z nocnika. To może być idealny czas dla Twojego dziecka. Nie ma jednego „właściwego czasu”, ale istnieją ogólne tendencje.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane