W którym miesiącu Twoje dziecko rozwija się najszybciej?

Kiedy Twoje dziecko ma 5 miesięcy, ma jeszcze niewiele ponad cal długości i szybko się rozwija. W tym czasie przygotowuje się do przyjmowania stałych pokarmów i prawdopodobnie uczy się języków. W wieku sześciu miesięcy ich ciała są bardziej skoordynowane i powinny reagować na konkretne słowa. Do siódmego miesiąca dziecko będzie samodzielnie siedziało, jadło stałe pokarmy i poznawało otaczający je świat. Do ośmiu tygodni, powinny rozwijać się niezależnie i rozwijać swoje osobowości.

W szóstym tygodniu ciąży, Twoje dziecko przekroczyło już etap embrionalny i będzie znane jako płód. W tym momencie płód waży około czterech gramów i mierzy około trzech centymetrów długości. Zaczyna on teraz rozwijać drobne szczegóły, w tym ludzki nos i usta. Ma również rozwinięte rozpoznawalne serce i rozpoczął produkcję testosteronu.

W szóstym tygodniu ciąży mięśnie twarzy Twojego dziecka zaczynają się formować. Twoje dziecko będzie miało w pełni rozwinięty nos i twarz przypominającą cherubina. Jego ucho i rzęsy również zaczynają się formować, podobnie jak jego lub jej ręce. Drzewo oskrzelowe jest prawie ukończone, a drogi oddechowe przygotowują się do życia poza łonem matki. W tym czasie Twoje dziecko wykształca również ultra delikatne włosy zwane lanugo, które pokrywają jego głowę, ramiona i uszy. Włosy te pomagają dziecku zachować ciepło do czasu zgromadzenia zapasów tłuszczu. Większość tych włosów odpada przed urodzeniem.

Wzrost nadal jest szybki w drugim miesiącu ciąży, ale dziecko może nie rosnąć tak szybko, jak byś chciała. Większość dzieci zyskuje od jednego do dwóch funtów (907 gramów) i cal lub dwa każdego miesiąca. Jeśli karmisz piersią, dziecko powinno być karmione co dwie do trzech godzin. W trzecim miesiącu życia dziecko powinno przybierać na wadze od jednego do dwóch funtów i rosnąć o centymetr co miesiąc. Twoje dziecko będzie spać od 16 do 17 godzin dziennie, co nie jest niezwykłe dla noworodka.

Tydzień 26 oznacza pierwszy raz, kiedy twoje dziecko zaczyna rozpoznawać dźwięki. Jego fale mózgowe są bardzo podobne do tych u pełnoletniego noworodka. Jego oddech będzie się pogłębiał i zwalniał. Otworzy oczy i będzie słyszał dźwięki. Zacznie też odróżniać światło od ciemności. W tym tygodniu dziecko będzie w stanie usłyszeć Twój głos, który może być nawet pierwszymi dźwiękami, jakie usłyszy.

Pod koniec 27 tygodnia Twoje dziecko może ważyć około 1100 gramów i mierzyć około 37 centymetrów długości. W tym czasie Twoje dziecko będzie miało rozwinięty swój układ odpornościowy, który jest przekazywany z Twojego ciała przez łożysko. W czterdziestym siódmym tygodniu Twoje dziecko będzie również w stanie skoordynować swoją czynność ssania i połykania, co jest kluczowe dla karmienia po urodzeniu. Zaczyna również rozpoznawać światło i ciemność, co jest również oznaką rozpoczęcia rozwoju mózgu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane